بخوانید / گوش کنید

الیور توئیست

متن پشت جلد

لندن در دهد 1830 به هیچ عنوان جای مناسبی برای یک کودک ده ساله گرسنه نیست؛ کودکی یتیم بدون هیچ دوست و خویشاوندی، بدون خانه ای برای ماندن و یک پنی در جیب که تنها برای خریدن یک تکه نان کافیست.

اما الیور دوستانی پیدا میکند – فاگین، Artful Dodger و چارلی بیتز. آن ها به الیور غذا و جا برای خواب میدهند و با او بازی هایی انجام میدهند. اما تنها چند روز زمان میبرد تا الیور بفهمد چه دوستانی پیدا کرده و آن بازی ها چه هدفی را دنبال میکند.

چارلز دیکنز

چارلز جان هوفام دیکنز در 7 فوریه سال 1812 در جزیره پورت سی به دنیا آمد. او یکی از مشهورترین نویسنده های جهان و بزرگترین رمان نویس انگلیسی عصر ویکتوریا محسوب میشود.

با وجود اینکه دیکنز در سن 12 سالگی مجبور به ترک مدرسه شد و نتوانست از تحصیلات مناسب بهره ببرد، به مدت 20 سال ویراستار یک ژورنال هفتگی بود و 15 رمان، پنج رمان کوتاه، صدها داستان کوتاه و مقاله منتشر کرد.

موفقیت او با انتشار کتاب یادداشت های پیکویک در سال 1836 آغاز شد و با نوشت رمان الیور توئیست ادامه یافت. او آثار بسیار زیادی در طول زندگی خود منتشر کرده که پرداختن به همه آن ها در این جا ممکن نیست.

در 8 جوئن سال 1870 چارلز دیکنز در سن 58 سالگی بر اثر سکته از دنیا رفت. برخی از آثار معروف او یادداشت های پیکویک، الیور توئیست، نیکلاس نیکلبی، دیوید کاپرفیلد، مغازه عتیقه فروشی، خانه متروک و اسرار ادوین درود (که بر اثر فوت دیکنز ناتمام ماند) است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید

یک نظر بنویسید

0 / 250

متن نظر نمیتواند خالی باشد

دیدگاه های خود درباره این کتاب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.