بخوانید / گوش کنید

بلندی های بادگیر

متن پشت جلد

وزش باد در دشت های یورکشایر بسیار شدید است؛ درختان کمی برای مسدود کردن مسیر وزش باد وجود دارد و خانه های کمتر.

با این حال، خانه ای وجود دارد که نه تنها از باد پنهان نمیشود بلکه از روی تپه خودنمایی میکند و باد را به چالش میکشد تا بدترین حالت خود را نشان دهد. این خانه بلندی های بادخیز نام دارد.

به نظر میرسد آقای ارنشاو با آوردن یک کودک عجیب کوچک تیره رو به خانه، آغوش خود را به روی مشکلات باز کرده است. او در واقع چیزی را فراخوانده که مانند باد، بهتر است بیرون از خانه نگهداری شود.

امیلی برونته

امیلی برونته (30 جولای سال 1818) رمان نویس و شاعر انگلیسی مشهور بود که معروفیتش را مدیون تنها رمان خود، بلندی های بادگیر است.

او در خانواده ای شش نفره به دنیا آمد (خواهرهای بزرگتر او ماریا، الیزابت و شارلوت - رمان نویس، نویسنده رمان معروف جین ایر، برادرش برنول – نقاش و نویسنده و خواهر کوچک او ان – رمان نویس). امیلی وقتی تنها سه سال داشت مادر خود را از دست داد و بسیار به خواهران و برادرش وابسته بود.

او شخصیت درون گرا و منزوی داشت و به گفته خواهرش شارلوت، ماندن در خانه در فضایی که میتوانست با آزادی، سکوت، انزوای بدون محدودیت زندگی کند را ترجیح میداد. او به غیر از اعضای خانواده دوست دیگری نداشت و صمیمی ترین دوست او خواهر کوچکترش ان بود.

رمان بلندی های بادگیر در سال 1847 منتشر شد که البته برای اسم نویسنده الیس و اکتون بل قرارداده شد (الیس بل نام مستعار امیلی بود). تنها در سال 1850، دو سال پس از مرگش بود که نام واقعی خودش برای اولین بار به عنوان نویسنده در کتاب قرار داده شد.

امیلی در 24 سپتامبر سال 1848 در سی سالگی به علت ذات الریه درگذشت. آثار او متشکل از رمان بلندی های بادگیر (یا عشق هرگز نمیمیرد) و چند شعر به نام های A Death-Scene, F. De Samara to A. G. A., Lines و To a Wreath of Snow است.

شاید دوست داشته باشید بخوانید

یک نظر بنویسید

0 / 250

متن نظر نمیتواند خالی باشد

دیدگاه های خود درباره این کتاب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.