بخوانید / گوش کنید

غرور و تعصب

متن پشت جلد

الیزابت بنت گفت’ ازهمان اولین لحظه ای که شما را ملاقات کردم، متوجه رفتار متکبر، خودخواهانه و بی اعتنایی کامل شما به احساسات دیگران شدم.شما آخرین مرد دنیا هستید که من به ازدواج با او رضایت خواهم داد. ‘

به این ترتیب الیزابت درخواست آقای دارسی مغرور را رد میکند. آیا هیچ چیزی نمیتواند بر تعصب او بر دارسی غلبه کند؟ سایر دختران خانواده بنت چطور؟ خوش اقبالی یا بد اقبالی آن ها در یافتن همسر.

این رمان معروف از جین آستن مملو از طنزپردازی های زیرکانه در رابطه با مردم و رفتارهای آن ها در زمان وی است.

جین آستن

جین آستن، نویسنده معروف انگلیسی در 16 دسامبر سال 1775 متولد شد. شهرت او بیشتر از شش رمان اصلی اش عقل و احساس (1811) ، غرور و تعصب (1813) ، منسفیلد پارک (1814) ، اما (1816) ، نورثنگر ابی و ترغیب نشات میگیرد که الهام بخش بسیاری از فیلم های دهه 1840 (غرور و تعصب) تا 2016 (عشق و دوستی) بوده است. او با انتشارچهار رمان اول به موفقیت دست یافت و دو رمان آخر پس از مرگ او در سال 1818 منتشر شدند.

در زمان جین، نقش ایده آل یک زن در جامعه نقش همسری و مادری بود و نویسندگان زن معمولا آثار خود را تحت نام های ناشناس منتشر میکردند (در آن زمان زنان حتی حق قانونی امضای قرارداد را هم نداشتند). به همین دلیل جین شش رمان خود را به صورت ناشناس منتشر کرد که برای او شهرت کمی به همراه داشت.

علائم بیماری او در سال 1816 شروع شد اما بدون توجه به این علائم به کار کردن ادامه داد. در سال 1817 جین نوشتن رمان برادران (برای چاپ نام کتاب بهSanditon تغییر پیدا کرد) را آغاز کرد و تا قبل از اینکه بیماری او را متوقف کند دوازده فصل را کامل کرد. جین آستن در 18 جولای 1817 در وینچستر درگذشت.

شاید دوست داشته باشید بخوانید

یک نظر بنویسید

0 / 250

متن نظر نمیتواند خالی باشد

دیدگاه های خود درباره این کتاب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.