کتاب انگلیسی جین ایر نوشته شارلوت برونته

کتاب داستان انگلیسی جین ایر

شارلوت برونته

انتشارات آکسفورد - سال 2008

سطح 6 - 2500 کلمه کلیدی

بریتیش

120


لینک ها

کتاب داستان انگلیسی جین ایر

یادداشت پشت جلد

جین ایر در دنیا تنهاست. در حالی که خانواده مادری اش از او تنفر دارند، به مدرسه فرستاده میشود. او در مدرسه درمیابد که دختری جوان، بدون ثروت و خانواده ای که او را حمایت کنند نمیتواند انتظار زیادی از دنیا داشته باشد. او زنده میماند اما از زندگی چیزی بیشتر از تنها زنده ماندن میخواهد: او خواستاراحترام و عشق است. وقتی جین برای کار نزد آقای روچستر میرود، امیدوار است که این خواسته ها را به دست آورد؛ اما صدای خنده های عجیبی که در نیمه شب ها از پشت دری بسته به گوش میرسد به او هشدار میدهد که دردسرهای او تازه شروع شده اند.شارلوت برونتهشارلوت برونته

شارلوت برونته (تولد: 21 آوریل سال 1816)، رمان نویس انگلیسی، بزرگترین عضو از خواهران برونته بود.
رمان اول او پروفسور نام داشت که در ابتدا ناشران از انتشار آن سرباز زدند اما این رمان سرانجام پس از مرگ شارلوت در سال 1857 منتشر شد. رمان دوم او جین ایر، در سال 1847 با نام مستعار کرر بل منتشر شد.
در سال 1824، شارلوت تحصیل خود را در مدرسه دینی در شهر کاون بریج در ایالت لانکاشرآغار نمود. به دلیل وضعیت نامساعد مدرسه، سلامت جسمی او و خواهرانش (الیزابت و ماریا) دچار آسیب دائمی شد. در این مرحله، شارلوت آغاز به نوشتن شعر نمود که اکثر اشعارش در مجله برنول بلک وود منتشر شد.
شارلوت در سال 1854 با آرتور بل نیکلاس ازدواج کرد و در فاصله کمی باردار شد اما او در زمان بارداری بسیار بیمار و ضعیف شد و در 31 مارچ 1855 قبل از به دنیا آوردن فرزندش از دنیا رفت.
از رمان های او میتوان به پروفسور، جین ایر، شرلی و ویلت اشاره نمود. اشعار شارلوت در مجموعه های سروده های کرر، الیس و اکتون بل و گلچین اشعار برونته منتشر شده توسط انتشارات Everyman poetry.

بیشتر بخوانید