بخوانید / گوش کنید

شرلوک هولمز - نشانه چهار

متن پشت جلد

خانم مری مورستن داستان بسیار عجیبی برای گفتن دارد. از زمانی که پدرش ناپدید شده، به مدت شش سال، هر سال دقیقا در همان روز از طریق پست، یک مروارید بزرگ دریافت میکند. چه کسی آن ها را میفرستد؟ و برگه ای که از اتاق پدرش پیدا کرده و روی آن نوشته شده "نشانه چهار" چطور؟ تنها هولمز است که میتواند این رازها را برملا کند.

آرتور کانن دویل

سر آرتور کانن دویل در 22 می سال 1859 در اسکاتلند به دنیا آمد و نویسنده و پزشک بود.

او از سال 1876 تا 1881 در دانشگاه پزشکی ادینبرگ تحصیل کرد و با مدرک لیسانس پزشکی و کارشناسی ارشد جراحی فارغ التحصیل شد. وی سپس در سال 1885 تحصیل در درجه دکترای پزشکی را با موفقیت به پایان رساند. همچنین در زمان تحصیل، به نوشتن داستان های کوتاه نیز میپرداخت.

بعد از شکست در حرفه ی پزشکی، آرتور کانن دویل تلاش کرد تا انتشاراتی را برای چاپ آثار خود بیابد. او اولین داستان شرلوک هلمز خود با نام اتود در قرمز لاکی در سن 27 سالگی نوشت که یک سال بعد توسط انتشارات Ward Lock & Co منتشر شد. او همکاری خود را با Ward Lock & Co پس از چاپ قسمت بعدی، با نام نشانه چهارم، متوقف کرد و از آن پس داستان های خود را در مجله استرند منتشر کرد.

وی در سال 1930 در سن 71 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.

او 10 کتاب، 22 رمان، 204 داستان و بسیاری آثار دیگر را به رشته تحریر درآورد. برخی از این آثار شامل: داستان های شرلوک هلمز، داستان های بریگادیر جرارد، کمربند سمی، سایه ی عظیم و انگل هستند.

شاید دوست داشته باشید بخوانید

یک نظر بنویسید

0 / 250

متن نظر نمیتواند خالی باشد

دیدگاه های خود درباره این کتاب را با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.